Tego chciałabym się nauczyć… ale nie zawsze mi wychodzi :)

koktajl z pokrzywą glowlifestyle.pl

Tak czasem w życiu bywa, że czegoś bardzo chcemy, ale jakoś nie możemy się za to zabrać. Albo zabieramy się i nam nie wychodzi. Czemu tak się dzieje? Czasem może brakuje nam wiedzy, czasem umiejętności, innym razem cierpliwości, zwykle jednak tak naprawdę nam się nie chce. Jakie mamy wyjście w takiej sytuacji? Możemy odpuścić i nauczyć się z tym żyć, albo się nie poddawać i ciągle próbować.

U mnie tak jest z dbaniem o kondycję, szczupłe ciało i zdrowe odżywianie. Kiedyś miałam z tym duży problem, ale pewnego dnia stanęłam w lustrze i pomyślałam sobie o nie ! tak dużej być nie może ! Udało mi się zmotywować zabrać do ćwiczeń mniej i zdrowiej jeść. Wyznaczyłam sobie cel i udało mi się go osiągnąć. Schudłam wtedy 10 kg i zamiast rozmiaru 40 mogłam nosić 36. Udawało mi się ten stan utrzymać przez kilka lat, ale ostatnio brakuje mi motywacji. Nie chce mi się ćwiczyć i tyle, ale podobno ćwiczenia to tylko 30% sukcesu, reszta to dieta. Jest tylko jeden mały problem – nie cierpię diet i zwyczajnie nie potrafię być na diecie. Pozostaje mi się zainteresować zdrowym odżywianiem, bardzo chciałabym się tego nauczyć. Już sobie wyobrażam siebie zdrową, szczupłą, z mnóstwem energii i dobrym samopoczuciem, a skoro sobie już wyobrażam to mogę dodać jeszcze wysportowaną i z płaskim brzuchem, a co :). Zamykam oczy i widzę te pyszne, kolorowe i niskokaloryczne dania, a potem idę ugotować rosół i młode ziemniaki, bo to ostatnio jedyny zestaw, który dzieci są łaskawe zjeść.

Ciekawa jestem bardzo jak to u Was wygląda, jak radzicie sobie z brakiem motywacji? a może macie ulubione smaczne i zdrowe przepisy, którymi moglibyście się podzielić?

Na koniec, żeby nie być gołosłowną i dać jednak nadzieję pokażę koktajl z pokrzywą, który nauczyłam się dzisiaj robić, bardzo zdrowy i w dodatku dietetyczny, chciałabym się jeszcze tylko nauczyć pić takie koktajle codziennie na śniadanie :).

koktajl z pokrzywą glowlifestyle.pl-001

Jak myślicie jak zjem loda i popije koktajlem z pokrzywą to będzie ok ? ;).

Post powstał w ramach pierwszego dnia wyzwania blogowego na Blogu Sen Mai.