Wosk zapachowyYankee Candle Winter Wonder

wosk zapachowy Yankee Candle Winter Wonder

Dość długo byłam oporna na urok wosków zapachowych, ale w końcu i ja się wręciłam. Może nie jestem ich ogromną fanką, ale polubiłam się z kominkiem. Dzisiaj chce Wam opowiedzieć o cudnym zapachu zimowym jakim jest Yankee Candle Winter Wonder.

Pewnie dalej bym się opierała gdyby nie Alicja z bloga Poradnik bezradnik, która dba o to żebym nie pozostawała woskową ignorantką :). Dzięki Alu :*.


Yankee Candle Winter Wonder

Yankee Candle Winter Wonder.

To zapach na pewno zimowy i piękny, który towarzyszył mi w okresie świątecznym. Jednak nie jest oczywisty, czy oklepany. Nie pachnie pierniczkami i grzańcem, czy ciasteczkami, które to zapachy także bardzo lubię. Jednak cenię sobie nieco orginalności. Zrestą sami spójrzcie na nuty zapachowe.

Nuty zapachowe:
Góra: mrożona cytryna, świeże powietrze 
Serce: szampańskie nuty, srebrny balsam
Baza: wanilia, piżmo

Jest to zapach otulający, chyba dzięki wanili, jednak nie jest ona tu dominująca lub przytłączająca. Piżmo na pewno dodaje mu pazura, za to dzięki mrożonej cytrynie zyskuje świeżość, szampan z kolei dodaje mu elegancji.

Yankee Candle Winter Wonder wosk zapachowy

Tak, jak już wspomniałam Yankee Candle Winter Wonder jest doskonały na zimowe wieczory, jednakże daleko mu do typowych zimowych zapachów. Czuć w nim słodycz nie jest natomist przesłodzony, ale świerzy i rześki, jak musujący szampan.

Bardzo mi się spodobał, jedyne co jak dla mnie mógłby być nieco bardziej intensywny. Zwykle woski palę w salonie i kiedy wygodzę na górę zapach unosi się i i dzie razem ze mną po schodach. W przypadku Winter Womder, także tak było. Jednak w samy salonie nie był aż tak mocno wyczuwalny, z drugiej strony może to być wina dużej otwartej przestrzeni.

Bardzo jestem ciekawa, czy lubicie woski zapachowe, a jeśli tak to jakie aromaty towarzyszą Wam w okresie zimowym? Dajcie koniecznie znać.

Rzućcie też okiem na wpis o innych woskach YC:

Moje pierwsze woski Yankee Candle Passion Fruit Martini i Griled Peachers & Vanilla