Historia pewnych brązowych włosów + nowy kolor włosów i farbowanie z ultraplex’ em :)

nowy kolor włosów

Kilka lat temu, kiedy jeszcze mieszkałam w Krakowie i byłam młodą mamą, w trakcie spaceru z maleńką jeszcze Aurą, na swojej drodze spotkałam pewną dziewczynę. Szła chodnikiem z naprzeciwka. Była to bardzo ładna dziewczyna, ale nie to sprawiło, że pamiętam ją do dzisiaj. Nieznajoma miała niespotykany kolor włosów. Taki piękny, głęboki, nieoczywisty brąz. Nie za ciemny i nie za jasny, wyrazisty, czekoladowy, no śliczny. Taki wręcz nierzeczywisty i ciężko mi stwierdzić, czy był dziełem natury, czy może fryzjera. Nigdy wcześniej i nigdy później nie widziałam takiego koloru na żywo i tak naprawdę nie potrafię go nazwać, ale cały czas mam go w pamięci.

W tamtej chwili sama zapragnęłam takiego koloru na włosach i przez ostatnie lata próbuje go u siebie uzyskać, niestety bezskutecznie. Raz, że moje naturalne włosy są bardzo ciemne dwa, że jeszcze nie spotkałam farby do włosów w takim kolorze.

Kiedyś nawet ufarbowałam włosy z utrwalaczem dla blondynek, nie pamiętam już teraz czy to była woda 9, czy 12 % i powiem Wam, że wtedy właśnie byłam najbliższa tego ślicznego brązu. Niestety włosy ciężko zniosły taki eksperyment, były tak mocno zniszczone, że w końcu musiałam je ściąć. Fryzjerka, do której poszłam, powiedziała mi, że i tak mogę się cieszyć, że włosy nie wyszły zielone, bo tak się w takich sytuacjach zdarza.

Eksperyment ten wyczulił mnie jednak na to, aby zacząć inaczej traktować moje włosy. Od tamtej pory bardzo dbam o to, aby mimo farbowania, a czasem nawet rozjaśniania moje włosy wyglądały dobrze. Jak to robię ?  możecie przeczytać we wpisie:

Jak farbować włosy, żeby ich nie niszczyć? – 3 sprawdzone sposoby

Lata nieudanych prób sprawiły, że trochę pogodziłam się z tym, że na moich włosach takiego koloru nie da się zrobić. Szukam, więc najładniejszego brązu dla mnie.

Tym razem postanowiłam jeszcze bardziej zadbać o włosy i w trakcie farbowania zastosowałam dodatkowo Innowacyjny System Regeneracji Włosów Ultraplex.

ultraplex www.glowlifestyle.pl

Tak moje włosy wyglądały przed farbowaniem:

nowy kolor włosów

Tak wyglądają po:

nowy kolor włosów

ULTRAPLEX to innowacyjny system rekonstrukcji zniszczonych włosów, można go zastosować w trakcie farbowania, aby ochronić włosy, ale możemy go zastosować solo alby zregenerować zniszczone włosy. Jak widzicie kolor jest ciemniejszy, ale nie postarza mnie i czuję się w nim bardzo dobrze. Włosy lśnią jak lustro i jak na razie nie widzę żadnych skutków ubocznych farbowania.

Co zauważyłyśmy razem z fryzjerką po dodaniu do farby Utraplexu?

nowy kolor włosów

Farba bardzo dobrze się rozprowadzała na włosach, lepiej niż bez dodatków, a sam kolor wyszedł bardzo głęboki i intensywny. Poza tym włosy były miękkie, sypkie, nie wykazywały oznak zniszczenia, a co najważniejsze lśnią tak mocno, aż razi w oczy :).

Tyle na świeżo, bo włosy farbowałam w czwartek, a za jakieś dwa tygodnie opiszę Wam jak się włosy trzymają, czy pozostałe kosmetyki: szampon, odżywka i regenerator pozwalają zatrzymać ten efekt na dłużej.

nowy kolor włosów

Przeszukałam internet na okoliczność tego brązu, ale niestety nigdzie go nie znalazłam. Tymczasem kiedy zamykam oczy, widzę ten cudny brązowy kolor i widzę swoje włosy w takim kolorze i wyglądam w nich po prostu niesamowicie, może kiedyś mi się uda doścignąć moje marzenie. W końcu jak już całkiem osiwieje to na jasnych włosach nie powinno być problemów z farbowaniem ;).

Bardzo jestem ciekawa, jak Wam się podoba mój nowy kolor włosów? A może wy też marzycie o włosach w konkretnym kolorze i z jakiegoś powodu nie możecie takich mieć?