Płyn micelarny Selfie Project

 Płyn micelarny Selfie Project

Płyn micelarny Selfie Project  znalazłam ostatnio w Shinyboxie. To moje pierwsze spotkanie z tą marką jeśli, więc jesteście ciekawi, jak mi się sprawdził, zapraszam na wpis.

 Płyn micelarny Selfie Project znajduje się w 250 ml butelce zaopatrzonej w nakrętkę na kilik. Ma prosty i przejrzysty design, co bardzo mi się podoba. Otwór dozujący płyn jest odpowiedniej wielkości, nie ma więc problemu z odmierzeniem odpowiedniej ilości kosmetyku.

 Płyn micelarny Selfie Project

Konsystencja jest typowa dla płynów micelarnych, czyli wodnista. Płyn jest bezbarwny i ma delikatny i przyjemny dla nosa zapach, który w ogóle nie przeszkadza w trakcie użytkowania.  W składzie  Płyn micelarny Selfie Project  nie ma parabenów , olejów parafinowych ,SLS ani SLES. Znajdziemy w nim za to cynk, który działa antybakteryjnie i ma za zadanie zmniejszyć wydzielanie sebum, oraz panthenol, który moja skóra bardzo lubi, sok z aloesu i olejek rycynowy.

 Płyn micelarny Selfie Project

Dla mnie płyn jest przyjemny w użyciu, ładnie oczyszcza skórę, dobrze radzi sobie z makijażem twarzy. Zostawia skórę oczyszczoną i lekko matową, ale nie ściągniętą. Nie pieni się, nie zostawia lepkiej warstwy i nie podrażnia skóry. Przy delikatnym makijażu oka radzi sobie nieźle. Problem zaczyna się kiedy ten makijaż oka jest mocniejszy. Lubię czasem zrobić sobie kreskę i mocniej wytuszować rzęsy. Niestety wtedy muszę się trochę nagimnastykować. Wymaga to zużycia kilku wacików i kilkakrotnego przecierania oka, a i tak mam wrażenie, ze tusz gdzieś tam jeszcze zostaje i ciągle wychodzi. Dodatkowo jeśli micel niechcący dostanie się do oka, o co przy takim zmywaniu nie trudno, piecze. Zauważyłam też, że nie jest zbyt smaczny. Nie pije go oczywiście, ale gdy przetrę usta i potem niechcący je obliżę czuć strasznie gorzki smak, co nie jest zbyt przyjemne.

Tak jak wspomniałam dokładne zmycie makijażu wymaga kilku wacików, a to wpływa na jego wydajność. Mam wrażenie że płyn bardzo szybko mi się skończył.

Jednak warto zauważyć, że płyn jest przeznaczony dla osób młodych, a one teoretycznie tak mocno się nie malują, może właśnie dla nich płyn będzie odpowiedni.

Znacie produkty Selfie Projekt?