Normacne Preventi Regulujący tonik antybakteryjny.

Toniki z kwasami to podstawa pielęgnacji mojej cery, najczęściej kupuję je w aptekach, bo jak się okazuje i tam można takie znaleźć. Ostatnio pisałam Wam o Eucerin Dermo Purifyer Tonik z 2% kwasem mlekowym. , nie podobała mi się w nim jednak spora zawartość alkoholu i kiedy mi się skończył, zdecydowałam się na coś zupełnie innego. Przede wszystkim zmieniłam rodzaj kwasu i zamiast mlekowego wybrałam salicylowy. Okazało się że tonik z takim kwasem posiada w swojej ofercie Dermedic i jest to Normacne Preventi Regulujący tonik antybakteryjny.

Co obiecuje producent?
 
Skład:
 
 
Jak tonik sprawdził się u mnie?
Tonik znajduje się w typowej dla Dermedic butelce, w takiej samej miałam płyn micelarny, tylko tamta była przezroczysta, ta natomiast jest z białego plastiku. W zakrętce znajduje się dozownik, zamykany na klik, wystarczy wcisnąć z jednej strony.
Tonik pachnie przyjemnie i świeżo, to miła odmiana po alkoholowych tonikach, tym bardziej, że Dermedic w ogóle alkoholu nie zawiera. Kolor ma jasno zielony.
Jego największą zaletą jest to, że jest niezwykle delikatny. Ładnie tonizuje i odświeża skórę, delikatnie oczyszcza. Składniki aktywne to kwas salicylowy, sok z brzozy i AC.NET (kompleks przeciwtrądzikowy). Tonik nie powoduje podrażnień, nie wysusza skóry, można nim przecierać nawet oczy i nic się nie dzieje. Nie powoduje uczucia ściągnięcia, koi podrażnioną skórę. Zaraz po użyciu skóra jest matowa, nie zauważyłam jednak spektakularnej regulacji sebum. Chociaż muszę przyznać, że ostatnio mimo, iż dalej się świecę, to rzadko mam wrażenie, że skórę posmarowałam olejem. Kiedyś zdarzało mi się to bardzo często. Ciężko się przy tym toniku do czegoś przyczepić, ja jednak czuję jakiś niedosyt. Chyba chciałabym, żeby przeciwtrądzikowe działanie kwasu salicylowego było bardziej widoczne. Nie pogardziłabym też obiecanym rozjaśnieniem i wygładzeniem skóry. Mimo to nie wykluczam, że jeszcze kiedyś do niego wrócę i mogę go polecić osobom, które szukają bardzo delikatnego, bezakoholowego toniku.
Toniku Normacne zostało mi może na dwa użycia i będę musiała zdecydować się na jakiś inny, widziałam już w aptece taki z 5% kwasem migdałowym i chyba taki dla odmiany wypróbuję.
Pojemność 200 ml. Cena ok 22 zł. 
 
Ciekawa jestem jakie są Wasze ulubione toniki z kwasami, co możecie mi polecić? 
 
 
Summary
Review Date
Reviewed Item
Normacne Preventi Regulujący tonik antybakteryjny
Author Rating
51star1star1star1star1star