Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling

Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling Dr. Martin Schwarz

Preparaty Dr. Martin Schwarz nie pierwszy raz goszczą na moim blogu. Kto ich jeszcze nie zna, koniecznie powinien to nadrobić, bo w ofercie firmy znajdują się świetne preparaty do domowego wybielania zębów. Jednak okazuje się, że nie tylko takie. Mnie już poprzednim razem ogromnie zainteresował antybakteryjny żel do zębów Bioscaling. Spróbowałam go i nie będę was trzymać w napięciu, od razu powiem, że zrobił na mnie duże wrażenie.

Już wam wspominałam, że uzyskałam bardzo fajne rezultaty wybielania zębów domowym sposobem i jeśli czujecie się zaciekawieni, to rzućcie okiem na wpis: Wybielanie zębów w domu- efekty z zestawem Expert 38% Dr. Martin Schwarz

Jednak to wybielanie wykonywałam w sierpniu zeszłego roku i niestety przydałoby się już następne. Uznałam, więc że pora może znowu sięgnąć po preparat do wybielania, jednak zanim to zrobię postanowiłam użyć antybakteryjnego żelu.

Ciężko było mi się zabrać do tego, aby przetestować ten żel, ale jak już go użyłam to przepadłam. Antybakteryjny żel do zębów Bioscaling można stosować na dwa sposoby albo tak samo, jak preparat do wybielania nakładają na termokurczliwe nakładki Flexi trays, albo najzwyczajniej świecie przy pomocy szczoteczki do zębów. Producent pisze o zwykłej lub sonicznej, ja mam elektryczną i też bardzo dobrze działa.  Jak już mam wybór, to z reguły decyduje się na, jak najprostsze i wymagające najmniej zachodu rozwiązania.

Dr. Martin Schwarz

W zestawie znajdziemy 2 strzykawki z żelem antybakteryjnym, każda z nich ma 5 ml. W przypadku gdy używamy szczoteczki jedna strzykawka starcza na kilka do kilkunastu razy. Żel jest naprawdę wydajny i nie trzeba nakładać go wiele.

Strzykawka z preparatem Bioscaling Dr. Martin Schwarz

Co to jest właściwie ten żel Bioscaling?

Jest to preparat do samodzielnego i nieinwazyjnego usuwania płytki nazębnej w sposób całkowicie bezpieczny dla zębów i szkliwa. To szczególnie fajna opcja, teraz kiedy wybranie się do dentysty graniczy z cudem, albo jest niemożliwe. Z żelem możemy zadbać o usunięcie osadu nazębnego sami. Dodatkowe ze względu na silne właściwości antyseptyczne Bioscaling usuwa bakterie, wirusy i grzyby z ust, zapobiegając w ten sposób infekcjom.

Jak stosować antybakteryjny żel do zębów Bioscaling przy pomocy szczoteczki do zębów

  • Sesja szczotkowania trwa 2-5 min
  • Zęby można szczotkować raz dziennie co 1-2 dni, nie więcej niż 5 razy w tygodniu.
  • Żelu należy używać nie dłużej niż 14 dni.
  • Zanim kolejny raz zaczniemy stosować żel antybakteryjny Bioscaling należy zrobić 7 dniową przerwę.
  • 10 ml żelu powinno nam wystarczyć na 20-25 sesji.

Jak przygotować zęby do Bioscalingowania ?

Zaczynam zawsze od wyszczotkowania zębów zwykłą pastą. Potem suszę je przecierając chusteczką higieniczną lub ręcznikiem papierowym. To bardzo ważne, żeby zęby przed nałożeniem żelu antybakteryjnego Bioscaling były czyste i suche, bo preparat jest wtedy najbardziej skuteczny. Dopiero wtedy nakładam trochę żelu na szczotkę i dokładnie szczotkuję zęby. Zwracam uwagę na to, żeby żel nie dostał się w nadmiernej ilości na dziąsła, bo może je podrażnić.

Jakie są efekty?

Przejdźmy teraz do tego co wszystkich zapewne interesuje najbardziej, czyli efektów, jakie daje antybakteryjny żel do zębów Bioscaling. Od razu wam powiem, że są one świetne i ja jestem tym żelem zachwycona. Nigdy, absolutnie nigdy i po żadnej paście nie udało mi się uzyskać efektu tak czystych i pozbawionych wszelkich osadów zębów. Są tak gładkie i śliskie jakby wypolerowane. Efekt ten utrzymuje się naprawdę długo. Najchętniej  używałabym żelu codziennie, jednak zdecydowałam się ograniczyć do zalecanych 5 razy w tygodniu. Między jednym a drugim użyciem należy zrobić sobie 1-2 dni przerwy i tu się zgodzę, bo tak używany żel pozostaje dla zębów neutralny. Jest jeszcze jeden skutek uboczny używania tego żelu, który bardzo mnie ucieszył, mianowicie zęby stają się dużo bielsze. Różnica jest naprawdę zauważalna myślę, więc że żel antybakteryjny będzie znakomicie wspomagał wybielanie zębów.

Podsumowując antybakteryjny żel do zębów Bioscaling sprawia:

  • że zęby są doczyszczone jak nigdy
  • są gładkie i aż wypolerowane
  • oddech jest odświeżony
  • zęby stają się zdecydowanie bielsze.
Strzykawka z preparatem Bioscaling Dr. Martin Schwarz

A co z zębami wrażliwymi?

Powiem wam, jak to było w moim przypadku, bo z nadwrażliwością zębów zmagam się od lat. Jednak weźcie pod uwagę to, że u was może to wyglądać trochę inaczej i tak naprawdę musicie żel pod tym względem przetestować sami. U mnie w żaden sposób nie podrażnia zębów i nie powoduje nadwrażliwości. Co naprawdę ogromnie mnie cieszy, więc mogę go polecić także osobom, które mają wrażliwe zęby.

Podsumowując antybakteryjny żel do zębów Bioscaling to preparat, który każda osoba mająca na względzie swój zdrowy i piękny uśmiech powinna mieć w domu. Pięknie doczyszcza zęby sprawia, że są niesamowicie gładkie i pozbawione osadów, a także bielsze. Zdecydowanie warto się na niego skusić.

Dajcie mi koniecznie znać, jak dbacie o swoje zęby? Czy stosujecie jakieś dodatkowe preparaty, czy może tylko pastę do zębów?