W marcu mam zamiar się olejować :)

Na pewno już widziałyście, że u Anwen można zapisać się do nowej akcji włosomaniaczek : Marzec miesiącem olejowania. Nie zastatanawiając się długo postanowiłam wziąć w niej udział. Tym samym zobowiązałam się do olejowania włosów przed każdym myciem, przez cały miesiąc marzec. Jako olej, którego będę używać wybrałam oliwę z oliwek, ponieważ zawsze mam ją w kuchni i bez problemu mogłam zacząć olejowanie praktycznie od ręki. Zresztą mam już pewne doświadczenia w olejowaniu oliwą z oliwek, sprawdza się ona u mnie lepiej niż np olej kokosowy. Nigdy jednak nie miałam w sobie tyle wytrwałości, żeby olejować włosy systematycznie, przez dłuższy okres czasu.

Poczytałam trochę u Anwen o samym olejowaniu i okazało się, że można je przeprowadzać na kilka sposobów. Czego do tej pory nie byłam świadoma. Zawsze nakładałam olej na suche włosy przed ich umyciem. Z tego co wyczytałam jest to najmniej skuteczna metoda.  Zdecydowałam, że będę olejować włosy na serum olejowe w sprayu.
Jak się okazało sporządzenie takiego specyfiku jest bardzo proste, wystarczy zmieszać w równych proporcjach:
  • wybrany olej
  • odżywkę lub maskę
  • wodę (może być też hydrolat czy sok aloesowy)
Wszystkich zainteresowanych metodami olejowania odsyłam do bloga Anwen, która znakomicie wyjaśnia różne metody olejowania.
Swoje serum sporządziłam z oliwy z oliwek i maski Biovaxa do włosów suchych i zniszczonych, a jako że nie posiadam w tej chwili żadnego hydrolatu, ani soku aloesowego dodałam po prostu zwykłą wodę. Wszystko wymieszałam w butelce ze spryskiwaczem.
Pisząc tę notkę właśnie siedzę z włosami spryskanymi tą mieszanką. Nałożyłam ją już drugi raz. Muszę Wam powiedzieć, że jak na razie taka forma olejowania bardzo mi się podoba i strasznie jestem ciekawa efektów. Mam nadzieję, że nie popełniłam błędu wybierają akurat taki skład serum. Trzymajcie kciuki, żeby efekty były jak najlepsze. Niestety moje włosy mimo radykalnego cięcia nie są jeszcze w takiej kondycji jakbym sobie tego życzyła.
W najbliższym czasie zamierzam kupić trzy najczęściej polecane drogeryjne odzywki : Nivea long repair , Garniera z avocado i żółtą Gliss Kur . Mam też zamiar zmienić farbę do włosów na bardziej delikatną, jak wiecie przez długi czas farbowałam włosy Joanną Multi Cream, teraz mam zamiar spróbować farby Biokap, którą można kupić w aptece. Oby tylko udało mi się dobrać kolor z którego będę zadowolona.
Jeśli miałybyście ochotę się przyłączyć to zapisy u Anwen trwają do końca tygodnia.
To kto się już zapisał?