Dobra odżywka do rzęs poszukiwana

dobra odżywka do rzęs

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby coś zrobić z moimi rzęsami. Marzy mi się takie dramatyczne spojrzenie spod firanki długich pięknych rzęs. Chociaż nie mogę jakoś specjalnie narzekać, bo moje rzęsy nie są najgorsze. Co prawda nie są zbyt długie, ale za to gęste i pomalowane odpowiednim tuszem wyglądają całkiem fajnie. Jednak kiedy zerkam na przedłużane rzęsy koleżanek, to nie mogę nie zauważyć różnicy.

Chciałabym osiągnąć podobny efekt, ale jakoś nie mogę się zdecydować na przedłużanie, myślałam o tym już kilka razy i ciągle to odkładam. Trochę się boję, że nie przyzwyczaję się do doklejonych rzęs i będą mi one przeszkadzać. Poza tym takie rzęsy trzeba często uzupełniać, aby efekt się utrzymał. Nie czarujmy się, nie jest to tanie rozwiązanie.

Pomyślałam, więc że może w takim razie spróbuję czegoś innego, żeby moje rzęsy stały się jeszcze piękniejsze. Stwierdziłam więc, że poszukam dobrej odżywki do rzęs. Przyznam, że kiedyś próbowałam domowych sposobów takich jak smarowanie rzęs olejem rycynowym, czy żelem aloesowym. Jednak wymagają one czasu, systematyczności i dużej dawki cierpliwości, a ja szczególnie cierpliwa nie jestem. Chciałabym, aby efekt był widoczny dość szybko. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem wydają się właśnie odżywki do rzęs.

dobra odżywka do rzęs

Zaczęłam, więc przeglądać internet pod tym kątem. Nie chce kupować w ciemno. Marzy mi się produkt sprawdzony, taki który rzeczywiście działa, a na efekty nie trzeba czekać miesiącami. Cena też nie jest dla mnie bez znaczenia.

Co daje odżywka do rzęs?

Głównym jej zadaniem jest wzmocnienie rzęs, może je nam także przedłużyć oraz zagęścić. Ja na gęstość nie narzekam, za do chętnie skorzystałabym z właściwości wydłużających odżywek. To jednak nie wszystko, bo te odżywki mogą mieć naprawdę kompleksowe działanie. Oprócz wyżej wymienionych wpływają także na elastyczność, rzęs, zmieszają ich wypadania, odżywiają, nawilżają, chronią przed działaniem szkodliwych czynników, zmniejszają łamliwość, a nawet sprawiają, że rzęsy stają się ciemniejsze.

Jak aplikować odżywkę?

To już w zależności od aplikatora. Ja spotkałam się z takim jak w maskarze albo z cieniutkim pędzelkiem. Odżywkę aplikujemy na dokładnie oczyszczoną z makijażu powiekę, najczęściej przy nasadzie górnych rzęs. Mnie bardziej podoba się drugi sposób aplikacji, bo mam wrażenie, że odżywka w tym przypadku ma szansę dotrzeć głębiej i lepiej zadziałać.

dobra odżywka do rzęs

Czego ja oczekuję od odżywki do rzęs?

Przede wszystkim zależy mi na skuteczności, a także na tym, aby rezultaty były widoczne dość szybko. Najbardziej przydałoby mi się wydłużyć rzęsy, ale na odżywienie i zagęszczenie też się nie obrażę. W ogóle najlepiej, żeby produkt działał kompleksowo. Nie będę się upierać przy czysto naturalnym składzie, chociaż zależy mi na tym,  by był on jak najbardziej bogaty. Bardzo ważne jest także dla mnie to aby odżywka nie podrażniała oczu i była łatwa w aplikacji. Nie bez znaczenia jest też cena, która musi odzwierciedlać jakość.

dobra odżywka do rzęs

Przejrzałam kilka rankingów odżywek do rzęs i z tego, co widzę trzy pierwsze miejsca, prawie wszędzie są takie same, zmienia się jedynie kolejność. Przed zakupem zerknęłam jeszcze do swojej szafy z kosmetykami i okazuje się, że w swoich zapasach mam odżywkę do rzęs i skoro mam ją już pod ręką, to wypróbuje ją w pierwszej kolejności. Jednak nie ukrywam, że mam dużą nadzieję, że coś mi doradzicie.

Bardzo zależy mi tez na Waszej opinii. Jeśli stosowałyście takie produkty, napiszcie mi koniecznie, co się u Was sprawdziło i co możecie mi polecić. Która według Was to dobra odżywka do rzęs ? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.