Bardzo dobry, ale nie idealny płyn micelarny Ideal Soft.

Płyn micelarny Ideal Soft kupiłam zaraz na początku roku, miałam ochotę go wypróbować, bo czytałam o nim wile pozytywnych opinii. Także dlatego, że w sklepie nie było akurat płynu Garniera, na który także miałam chęć. Jeśli jesteście ciekawi jak się u mnie sprawdził, zapraszam do dalszej lektury.

Obietnice producenta:
Skład:
Moja opinia:
Płyn jest zamknięty w plastikowej przeźroczystej butelce, dzięki czemu widać ile kosmetyku jeszcze zostało. Otwór przez, który wylewamy płyn jest dość spory i trzeba uważać bo lubi się rozlać.

Płyn micelarny ma wodnistą konsystencję i jest przeźroczysty, pachnie bardzo delikatnie. Jest przeznaczony do skóry suchej, ale ja mam mieszaną w kierunku tłustej i myślę, że nawet osoby z tłustą skórą mogą go spokojnie używać. Kupiłam go ponieważ skończył mi się, żel do mycia buzi, a nie chciałam kupować nowego, bo miałam w planach zakup zestawu 3 kroków Clinique. Używałam go więc do zmywania makijażu, a nie jak zwykle jako toniku i muszę powiedzieć, że sprawdzał się całkiem dobrze. Z podkładem i pudrami nie miał w ogóle problemu, zmywał je bardzo dobrze. Za to z demakijażem oczu nie radził sobie już tak dobrze. Trzeba się było trochę napracować, żeby zmyć tusz, czy eyeliner. Nie wiem jak z wodoodpornym makijażem, bo takiego nie robię. Ideal Soft nie zostawiał na buzi lepkiego filmu, wręcz przeciwnie twarz była oczyszczona i odświeżona. Nie podrażniał, nie uczulał i nie zapychał mojej skóry.  Nie powodował uczucia ściągnięcia. Podsumowując jest to przyzwoity płyn micelarny w przyzwoitej cenie. Jest natomiast strasznie niewydajny, opakowanie, które zawiera 200 ml starczyło mi na trzy tygodnie. W tym czasie nie używałam prawie wcale żelu do mycia buzi i cały demakijaż wykonywałam tylko tym płynem, może dlatego skończył się tak szybko.

Opakowanie 200 ml. Cena ok 13 zł.

Miałyście okazję używać płynu micelarnego Ideal Soft? Ciekawa jestem jak się u Was sprawdził?