Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie – żelazko na zmarszczki?

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie

Brak snu, zmęczenie, to wszystko obija się na naszej twarzy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio przespałam noc jednym ciągiem, zwykle wstaję dwa, a nawet trzy razy. Dodatkowo kładę się późno, a budzik bezlitośnie dzwoni zawsze o 6:46. Bywa, że rano boję się spojrzeć w lustro. Podkrążone oczy, cienie, bardziej widoczne zmarszczki nie wyglądają niestety korzystnie. Na szczęście znalazłam coś, co mnie ratuje w takich sytuacjach. Nakładam, mija chwila, a ja wyglądam jak nowa ;). Jaki kosmetyk robi takie cuda? To Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie. 

Nie znałam firmy Sotalie i pewnie nie miałabym okazji jej poznać, gdyby nie spotkanie blogerek w Katowicach. Krem był upominkiem od Drogerii  Endorphine. Przyznam, że początkowo, go nie doceniłam i leżał sobie w szufladzie, czekając na swoją kolej. Jednak któregoś poranka, kiedy byłam mocno niewyspana i oględnie mówiąc, było to widoczne na mojej twarzy sięgnęłam po to serum.

spotkanie blogerek urodzowych Katowice 23.09.2016

Byłam pewna, że nie zauważę żadnej różnicy, tymczasem serum ogromnie mnie zaskoczyło. Po chwili poczułam w miejscach aplikacji, że skóra wyraźnie się napina. Worki pod oczami prawie zniknęły, cienie były mniej widoczne, tak samo, jak kurze łapki wokół oczu. Wystarczyło, że zrobiłam szybki makijaż, bo rano nie mam nigdy na niego za wiele czasu i wyglądałam naprawdę dobrze. Po zmęczeniu widocznym jeszcze chwilę temu praktycznie nie było śladu.

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie

Byłam zachwycona, bo ten małe niepozorne serum uratowało mój wygląd i moje dobre samopoczucie. Od tej pory sięgam po niego zawsze w takich sytuacjach i nieodmiennie mi się sprawdza.

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie

Produkt na tyle mnie zaciekawił, że przeanalizowałam jego skład.

  • Sodium Silicate- krzemian sodu konserwant.
  • Magnesium Aluminium Silicate- substancja stabilizująca emulsje
  • Propylene Glycol – hydrofilowa substancja nawilżająca skórę ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka
  • Acetyle hexapeptide 8 – powszechnie określane jako ” Botox w słoiku „, ponieważ uważa się, że hamuje uwalnianie neuroprzekaźników i rozluźnia mięśnie twarzy, zmniejszając w ten sposób linie ekspresji i zmarszczki.
  • Hyaluronic acid -kwasi hialuronowy
  • Caprylyl Glycol – emolient
  • Phenoxyethanol – substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym,
  • Ethylhexylglycerin – konserwant i humekant o lekkim działaniu nawilżającym
  • Lactic acid – kwas mlekowy
  • Xanthan gum – zagęstnik, zwiększa lepkość kosmetyku

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie

Obstawiam, że składnikiem odpowiedzialnym za wygładzanie skóry jest Acetyle hexapeptide 8. Jest to substancja rozkurczająca mięśnie twarzy. W swojej twarzy mamy mięśnie które się łatwo kurczą ale nie mają wielu okazji  do tego aby się rozkurczać i relaksować. W takim wypadku nałożenie kremu z tym składnikiem wydaje mi się być dobrym pomysłem. Za to na pewno nie nakładałabym go na całą twarz.

Jak ja stosuję Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie?

Nie używam tego kosmetyku dwa razy dziennie, a często nie używam go nawet raz dziennie. Serum stosuję doraźnie, wtedy kiedy moja skóra lub moje dobre samopoczucie tego potrzebują. Nakładam go niewiele cieniutką warstwą pod oczy, a także w miejsca gdzie mam kurze łapki i na czoło, gdzie od dawna widnieje u mnie „lwia zmarszczka”. Nie potrafię przestać marszczyć czoła i niestety dorobiłam się już pięknych dwóch bruzd. Kremik pozwala mi nieco rozluźnić i zrelaksować to miejsce, a także sprawia, że lwia zmarszczka nie jest aż tak widoczna.

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie - żelazko na zmarszczki? Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie - żelazko na zmarszczki?

Od kilku dni próbuję sobie zrobić zdjęcia przed i po bo to niesamowite jak skóra pięknie się wygładza i rozprostowuje, ale nie jest łatwe. Nie chcąc Was straszyć, wycięłam po prostu to, co najistotniejsze. Po lewej macie oko przed posmarowaniem, a po prawej po zastosowaniu serum. Widać jak wszystko się ładnie wygładza i rozjaśnia, oczywiście te najgorsze zmarszczki nie znikają, ale stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie

Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie jest półprzezroczyste, ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i jest bezzapachowe. Sprawdza się też pod makijaż, bo podkład czy korektor się na nim nie rolują.

Jak polecam używać serum?

Najlepiej tak jak ja, na większe wyjścia, na imprezy, po nieprzespanych nocach, kiedy wydaje nam się, że już nic nas nie uratuje. Nie obawiajcie się stosować go nie tylko pod oczy, ale także na kurze łapki, czy czoło. Nie używałabym go za to codziennie pod oczy, aby za bardzo nie rozluźnić sobie tu mięśni. Z tego, co doczytałam, to może to spowodować powstanie worków pod oczami. Na szczęście efekt ten znika po odstawieniu kosmetyku z substancją rozkurczającą mięśnie.

Czy polecam?

Jak najbardziej, ja jestem nim zachwycona. Na wszelkie okazje, większe wyjścia, stosowany wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny. Według mnie w ten sposób działa najlepiej i tak go używając będziecie najbardziej z niego zadowoleni.

Bardzo jestem ciekawa czy zainteresowało Was Skoncentrowane serum pod oczy Sotalie?