Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa

Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa

Szampony Catzy pamiętam jeszcze z czasów liceum. Wtedy używały je koleżanki, które miały problemy z łupieżem i bardzo sobie chwaliły. Wersja czerwona do każdego rodzaju włosów gości w naszej łazience już od dawna, natomist wersja zielona do włosów przetłuszczających się to dla mnie całkowita nowość.

Od razu zaznaczam, że ja nie mam problemów z łupieżem, zdarza mi się to sporadycznie najczęściej po jakimś nieodpowiednim dla mojej skóry głowy szamponie. Mam za to duży problem z wrażliwą skórą głowy, któej nigdy nie wiadomo co zaszkodzi.

Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa

Oba szampony dostajemy w identycznych białych butelkach, różnią się jedynie kolorowymi dodatkami. Wersja do każdego rodzaju włosów jest czerwona, a do włosów przetłuszczających się zielona. Zapach, kolor i konsystencja obu szamponów jest praktycznie taka sama.

Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa


Wersja czerwona zaskakuje bardzo prostym i krótkim składem. Mamy tu tylko: SLES, detergent, pirytonian cynku, kompozycja zapachowa, barwnik i dwa konserwanty.

Wersja zielona do włosów przetłuszczających się została wzbogacona glikolem propylowym i etanolem oraz ekstraktami z brzozy, rumianku, pokrzywy i rozmarynu. Mamy tu także kompozycję zapachową, barwnik i dwa konserwanty.

Skład:

Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa

Jak więc sami możecie zobaczyć, składy szamponów są bardzo podobne. Kluczowym składnikiem obu, a zarazem substancją czynną mającą eliminować łupież jest pirytionian cynku. Oba szampony zawierają SLS .

Czy szampony Catzy pielęgnują włosy?

Według producenta szampony Catzy nie tylko działają przeciwłupieżowo, ale i pielęgnują. Moim zdaniem wszystko zależy od kondycji włosów, bo te zdrowe na pewno takie będą. Jednak włosy takie jak moje po przejściach będą potrzebowały maski lub odżywki. W przeciwnym razie robią się sztywne i sianowate. Zresztą ja z moimi włosami nie mogę sobie pozwolić na pominięcie tego kroku. Przy czym mam wrażenie, że czerwony szampon spisuje sięw tym zakresie lepiej. Już w trakcie mycia włosy są mięciutkie i nie plączą się, czego nie można powiedzieć o zielonej wersji. Tu mam odczucie, że włosy są bardziej sztywne i bez odżywki się nie obejdzie.

Natomiast po użyciu zielonego szamponu udało mi się kiedyś nie myć włosów przez 4 dni. Jest jak do tej pory mój rekord, bo normalnie muszę to robić co drugi dzień. Co prawda byłam wtedy chora i nie musiałam nigdzie wychodzić, ale jednak. Normalnie w ogóle mi się to nie zdarza.

Szampony przeciwłupieżowe Catzy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa

Czy skuteczna kuracja przeciwłupieżowa Catzy rzeczywiście działa?

Pomyślicie pewnie, po co mi szampony przeciwłupieżowe w domu skoro nie mam łupieżu. Po pierwsze używa ich mój mąż, po drugie przydają się czasem mojej córce, a po trzecie sprawdzają się co kilka myć jako szampony oczyszczające. Szampony przeciwłupieżowe ściągają też kolor, więc jeśli macie za sobą jakieś nie udane farbowanie, to już wiecie po co sięgnąć. Ja używam ich na zmianę z koreańskim szamponem do włosów farbowanych i jestem zadowolona.

W przypadku córki, u której łupież pojawił się nagle nie wiadomo skąd. Czerwony szampon do wszystkich rodzajów włosów pomógł praktycznie od ręki. U męża sprawa wygląda nieco inaczej, bo on ma o wiele poważniejszy problem. Szamponów Catzy używa od kilku miesięcy i co prawda nie wyeliminowały one łupieżu, ale pomagają go trzymać w ryzach i zmniejszają swędzenie skóry.

Mam nadzieję, że problem łupieżu Was nie dotyczy, ale jeśli tak jest , napiszcie mi co się u was sprawdza i oczywiście dajcie znać, czy znacie szampony Catzy?