Element Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG

Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG

Element Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG znalazłam w styczniowym pudełku Shinybox. Nie wiązałam z nim dużych nadziei, bo moje włosy zwyczajnie się nie lubią z tymi bardziej naturalnymi kosmetykami. Dałam mu jednak szansę, a jak się sprawdził? O tym przeczytacie już za chwilę.

Wiecie co mnie najbardziej zainteresowało w tym kosmetyku? Jego antysmogowe działanie. Oczywiście ciężko, to jednoznacznie ocenić, ale chciałabym wierzyć, że szampon właśnie tak działa. Ja na szczęście mieszkam na wsi i tutaj smog nie dokucza tak bardzo. Jednak wystarczy, że pojadę kawałek dalej i już mamy najbardziej rozsławioną pod względem przekroczonych norm miejscowość, czyli Skałę. Często bywam też w Krakowie, gdzie również pod tym względem nie jest kolorowo.

Moją uwagę zwróciło także to, że szampon ma nie tylko chronić włosy przed negatywnym wpływem środowiska, ale i oczyszczać skórę głowy i zmniejszać przetłuszczanie się włosów. Z tym ostatnim miałam przez kilka miesięcy spory problem, na szczęście wszystko już wraca mniej więcej do normy.

Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG

Sam kosmetyk znajduje się w zgrabnej i minimalistycznej butelce z ciemnego plastiku. Nie mamy tu pompki, ale zamknięcie na „klik”, które jest wygodne i nie przysparza problemów z aplikacją.

Szampon ma konsystencję przezroczystego żelu, w którym są zatopione czarne kuleczki. Rozpuszczają się one w trakcie mycia. Ma także bardzo ładny zapach.

Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG

Wśród składników aktywnych możemy wyróżnić:

  • wyciąg z kiełków rzeżuchy, który oczyszcza i chroni przed wchłanianiem zanieczyszczeń.
  • węgiel aktywny, który jak magnes przyciąga zanieczyszczenia i pomaga się ich pozbyć.

Skład:

Aqua, Gliceryna, Sarkozynian Lauroilu Sodu, Cocamidopropyl Betaina, Propanediol, Glukozyd Maltooligosylowy, Hydrolizowany Hydrolizat Skrobi, Polyquaternium-70, Ekstrakt z Chwastów Lepidium Sativum, Pullulan, Karboksymetylo Betaglukan Sodowy, Guma Cezalpinia Spinosa, Sadza Węgla, Poliglicerylo-3 Caprate, Celuloza Mikrokrystaliczna, Glikol dipropylenowy, maltodekstryna, laktoza, guma ksantanowa, parafina, akrylany / 10-30 Crosspolymer akrylanu alkilowego, dioctan glutaminianu tetrasodowego, benzoesan sodu, sorbinian potasu, kwas cytrynowy, cykloheksen, halogeno-cynamon, limonen, linalol 

 

Element Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG słabo się pieni i ja aby umyć moje dość gęste włosy, muszę go użyć całkiem sporo. Te bardziej naturalne kosmetyki, tak właśnie mają. Jednak to mocno wpływa na wydajność szamponu, bo 300 ml butelkę zużyłam w dwa tygodnie. Zostało mi trochę na dnie, co możecie zobaczyć na zdjęciu.

Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG

Co prawda, jak zwykle robiłam to niezgodnie z zaleceniami producenta, który radzi szamponu używać 1-2 razy w tygodniu. Ja go używałam przy każdym myciu, czyli co dziennie, albo co drugi dzień. Czemu? Po pierwsze o dziwo mi się spodobał efekt jaki daje na włosach. Są oczyszczone, sypkie, błyszczące i odbite u nasady. Od razu mówię, że ja po każdym myciu używam maski, albo odżywki, a potem jeszcze produktu bez spłukiwania. Moje włosy są w tym względzie wymagające, ale patrząc na to co przeszły, to nie ma się im co dziwić.

Szampon dobrze myje i oczyszcza włosy, jeśli chodzi o skórę głowy, to też nie jest źle. Testowo przestałam nawet na jakiś czas używać peelingu i wcierki i nie ma tragedii. Oczywiście to nie jest tak, że skóra w ogóle mnie nie swędzi, ale nie jest to uciążliwe i spokojnie idzie wytrzymać do następnego mycia. Jeśli jednak miałabym porównać to włosy są u mnie lepiej oczyszczone niż skóra głowy.

Mnie skóra głowy swędzi po wszystkim, tylko właśnie czasem tak, że nie wiem co mam ze sobą zrobić, a czasem znacznie, znacznie mniej.

Wracając jeszcze do tego czemu używałam szamponu przez cały czas, to najważniejszy powód jest taki, że w końcu włosy nie przetłuszczają mi się tak okrutnie. Między jednym a drugim myciem wyglądają całkiem dobrze, tak że nawet mogę to robić co drugi dzień.

Element Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG nie jest może szamponem idealnym, ale zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, bo byłam pewna, że w ogóle się nie sprawdzi, a dał się nawet polubić. Jedynie wydajność mogła by być nieco lepsza, bo koszt kosmetyku to ok 25 zł, a tak jak mówiłam, u mnie wystarczył na dwa tygodnie.

Powiem wam, że seria na tyle mnie zaciekawiła, że chętnie sprawdziłabym też pozostałe kosmetyki.

Znacie Element Szampon z węglem aktywnym STOP SMOG ? A może inne kosmetyki z tej serii i możecie mi coś polecić?