Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy

Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy Jeśli tak jak ja macie cerę mieszaną i problematyczną to na pewno już wiecie, jak ważne jest w takim wypadku regularne złuszczanie skóry. Jeśli tylko zdarzy mi się o tym zapomnieć przez jakiś czas albo wydaje mi się, że jest tak dobrze, że moja skóra już tego nie potrzebuje od razu widać tego efekty. Skóra robi się zanieczyszczona, a pory bardziej widoczne. Zwykle byłam wielbicielką peelingów mechanicznych z ziarenkami, ale im moja skóra starsza, tym częściej rozglądam się za czymś mniej inwazyjnym. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o moim ulubionym peelingu enzymatycznym Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy, który przyjechał ze mną z Meet Beauty. 

Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy

Zacznę od opakowania, bo moim zdaniem warto zwrócić na nie uwagę. Nie mamy tu do czynienia z plastikową tubką. Opakowanie jest zrobione z aluminium, dzięki czemu do środka nie dostaje się powietrze i bakterie. Mam też wrażenie, że z takiej tubki łatwiej wydobyć produkt do końca.

Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy

Po wyciśnięciu z tubki ukazuje nam się przezroczysty, lekko żółtawy kosmetyk w formule przypominający najbardziej żel, ale taki trochę lepki. Od razu czuć też charakterystyczny zapach. Dla mnie to takie połączenie soczystych, dojrzałych owoców, trochę cierpkich, trochę słodkich i bardzo egzotycznych.

Jak już wiecie Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy, nie zawiera w sobie drobinek. Mimo tego, że jest bardzo owocowy, nie zawiera też kwasów AHA. Czym więc rozpuszcza naskórek?

Otóż swoje właściwości złuszczające peeling zawdzięcza 3 enzymom:

  • bromelainie z ananasa, która ma za zadanie złuszczać i wygładzać skórę.  Wykazuje także działanie łagodzące i przyspiesza gojenie drobnych ran.
  •  papainie z papai, która ma działanie rozjaśniające i sprawdza się w kuracjach przebarwień powstałych w wyniku trądziku, czy nadmiernej ekspozycji na słońce.
  •  mikrokapsułowanej keratynazie,  która ma działanie złuszczające, ale jest zdecydowanie łagodniejsza od kwasów AHA, czy mocznika. Delikatnie złuszcza, zapobiega powstawaniu zmarszczek i ujędrnia.

Skład:

Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Peat Extract, Papain, Bromelain, Algin, r-Bacillus Licheniformis Keratinase, Carbomer, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum, Tromethamine, Sodium Chloride, Calcium Chloride, Ethylhexylglycerin, Phenoxyetanol, Caprylyl Glycol.

Peeling nakładamy oczywiście na oczyszczoną skórę i zostawiamy na około 10 minut. Czytałam o nim wiele skrajnych opinii, jedni go uwielbiają, a inni nie są w stanie wytrzymać z nim na twarzy, ponieważ, tak mocno piecze i szczypie. Myślę, że to uczucie związane jest po pierwsze z indywidualnymi predyspozycjami skóry, jedni lekkie szczypanie nie przeszkadza, a inni nie są w stanie go znieść. Po drugie jest to mocno związane  ze stanem, w jakim znajduje się nasza skóra.

Powiem Wam, że mnie zaraz po nałożeniu peelingu też szczypie skóra. Dzieje się tak najczęściej w okolicach skrzydełek nosa albo tam, gdzie mam jakieś drobne skaleczenia, lub przesuszoną skórę. Dlatego, kiedy moja skóra jest w złym stanie, jest podrażniona, przesuszona nie sięgam po peelingi, ale po produkty, które ją ukoją i nawilżą. Takie dzięki, którym odzyskuje równowagę.

Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy

U mnie ten peeling sprawdza się naprawdę świetnie. Skóra jest po nim gładka, rozjaśniona i oczyszczona. Jest także matowa, a zaskórniki są zdecydowanie mniej widoczne. Świetnie przygotowuje skórę na dalszą pielęgnację lub nałożenie maseczki.

Przy regularnym stosowaniu naprawdę widać różnicę.  Dla mnie to jeden z lepszych peelingów, jakie miałam okazję używać w ostatnim czasie. Jednak jeśli Waszą skórę akurat podrażnia i nie jesteście w stanie wytrzymać szczypania, to myślę, że nie ma się co męczyć, bo na pewno znajdziecie inny bardziej odpowiedni dla siebie produkt. Natomiast ja z przyjemnością będę z niego korzystać i jako że pewnie niedługo mi się skończy, już rozglądam się za nowym opakowaniem.

Znacie Tołpa Dermo Face Sebio Peeling Enzymatyczny 3 Enzymy? Jakie peelingi wybieracie najczęściej enzymatyczne czy z ziarenkami?