Może jednak naturalne szampony nie są takie złe – przynajmniej niektóre ;)

Moje włosy nie bardzo lubią się z naturalnymi szamponami, próbowałam kilku i albo mam mega siano na głowie, albo mega siano i wrażenie niedomycia :), szczególnie jeśli chodzi o skórę głowy. Staram się jednak nie zrażać i od czasu do czasu sprawdzam czy aby w tej kwestii coś się nie zmieniło.

Ostatnio skusiłam się na  Alverde Family Shampoo Jabłko i Papaja i muszę Wam powiedzieć, że  zużyłam go z przyjemnością.


Szampon jest zapakowany w smukłą, prostą i estetyczną butelkę z typowym zamknięciem na „klik”. Działa ono bardzo sprawnie, otwiera się łato tak, że nie ma mowy o połamanych paznokciach.  

 

Konsystencja szamponu jest lekka, żelowa, a kolor przeźroczysty.


 

Zapach owocowy ale dość dziwny, jakiś taki słodko-kwaśny, czuć w nim i jabłko i papaje, ale oba owoce bardzo dojrzałe, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że przejrzałe:). Nie jest nieprzyjemny i ja go nawet polubiłam. Jednak gdyby komuś nie odpowiadał to nie ma się co przejmować bo z włosów  szybko znika. 

Skład:


Nie polubiliśmy się od pierwszego użycia, ale im dłużej go używałam tym bardziej mi się podobał. Na początku włosy po nim były jakieś takie nijakie, jak to zawsze w moim przypadku po użyciu naturalnego szamponu, więc umyłam nim głowę parę razy i odstawiłam. Potem do niego wróciłam w ramach akcji ratowania się przed łysiną. I tym razem używało mi się go już zupełnie inaczej. Po pierwsze całkiem dobrze domywał, nawet olejowane włosy, ale co dla mnie ważniejsze także i skórę głowy. Po drugie nie plątał włosów i nie robiły się sianowate. Nie obciążał, nie podrażniał, nie powodował swędzenia skóry ani łupieżu. Za to sprawiał, że włosy były lekkie, błyszczące, sypkie i gładkie w dotyku, wyglądały także bardziej zdrowo. I jak już się polubiliśmy to szampon szybko mi się skończył, 300 ml butelka starczyła mi na mniej więcej 3,5 tygodnia. Myję włosy co drugi dzień, czasem codziennie. Teraz trochę mi szkoda, że miałam tylko jedną butelkę, zwłaszcza, że szampon jest z edycji limitowanej, bo chętnie bym go jeszcze poużywała.

W zamian muszę kupić jakiś inny w miarę przyjazny szampon i tu mam prośbę do Was, poradzicie coś? Alterra i  Biowax się u mnie totalnie nie sprawdziły.A jak jest u Was częściej wybieracie naturalne czy zwykłe szampony? Miałyście okazję używać kosmetyków Alverde?

Summary
Review Date
Reviewed Item
Alverde Family Shampoo Jabłko i Papaja
Author Rating
51star1star1star1star1star