Tołpa green, Łagodny żel do mycia twarzy i oczu. Warto czy nie?

Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl-001

Ostatnio w Biedronkach pojawiły się produkty Tołpy, w bardzo przystępnych cenach. Dobrze się złożyło, bo właśnie miałam zamiar kupić jakiś delikatny żel do mycia twarzy, który mogłabym używać rano. Skusiłam się więc, na Łagodny żel do mycia twarzy i oczu Tołpa z serii green.

Co obiecuje nam producent?

Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl-002

Skład:

Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl-003

Jak żel sprawdził się u mnie?

Już na półkach, produkty Tołpy przyciągają wzrok, ładną szatą graficzną. Żel do mycia twarzy, dostajemy w przezroczystej tubie z miękkiego plastiku. Stawiamy ją na zakrętce, zamknięcie jest klik i działa bez zarzutu, nie mam problemu ani z otwieraniem ani zamykaniem.

Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl-004

Sam produkt ma gęstą żelową konsystencję i jest przezroczysty. Dozuje się go z łatwością, nie przecieka przez palce. Zapach ciężko mi określić, jest bardzo delikatny,raczej nie męczący, trochę apteczny, chyba odrobinę czuć w nim lukrecję.

Tołpa green żel do mycia twarzy i oczu glowlifestyle.pl-005

Teraz przejdźmy do działania. Jeśli ktoś kupi ten żel, żeby zmywać nim makijaż, to może się trochę rozczarować, bo ta czynność nie należy do najłatwiejszych, aczkolwiek nie jest nie możliwa. Ja zwykle zanim przejdę do mycia buzi jakimkolwiek żelem, używam, albo olejek na całą twarz i oczy, albo płynu micelarnego do zmycia twarzy i płyn dwufazowy do demakijażu oczu. Resztę domywam właśnie żelem Tołpy, przy użyciu specjalnej gąbeczki do mycia twarzy, albo nawet i bez niej, jeśli mi się nie chce jej używać. Natomiast na potrzeby wpisu zrobiłam eksperyment i spróbowałam żelem zmyć pełny makijaż. O ile podkłady pudry i cienie schodzą bez większego problemu, to z tuszem do rzęs jest już trochę ciężko.

Jeśli jednak szukacie lekkiego, delikatnego żelu, którego będziecie używać przy porannej pielęgnacji, albo już po wstępnym demakijażu, to powinniście być z Tołpy zadowoleni.

Warto zwrócić uwagę na to że żel nie zawiera sztucznych barwników, PEG-ów, SLS-u, silikonów, parabenów, parafiny i donorów formaldehydu. Zawiera za to ekstrakt z kwiatów bławatka i korzenia lukrecji. Jest przeznaczony do skóry wrażliwej, normalnej, a także mieszanej. Co najważniejsze przy mojej tłustej skórze nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie podrażnia, nie szczypie w oczy, fajnie odświeża skórę. Jest bardzo delikatny. Najczęściej używam go rano, albo wieczorem, ale już po wstępnym demakijażu.

Ciekawa jestem, czy skusiliście się na serię Green od Tołpy?

Summary
Review Date
Reviewed Item
Tołpa green, Łagodny żel do mycia twarzy i oczu
Author Rating
41star1star1star1stargray