Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda Carbo Detox

Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda

Ostatnio bardzo rzadko sięgam po żele do mycia twarzy, które są stricte do cery mieszanej i tłustej, mimo iż właśnie taką cerę posiadam. Powód jest prosty, takie kosmetyki do mycia twarzy zwykle są zbyt inwazyjne. Ściągają, wysuszają skórę i obdzierają ją z całej bariery ochronnej. Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda Carbo Detox przyjechał ze mną z konferencji Meet Beauty i tak zaintrygował mnie swoim kolorem i oczarował zapachem, że postanowiłam mimo wszystko go spróbować. Czy się sprawdził? Zobaczcie sami.

Żel ma bardzo sprytną poręczną butelkę z wygodną pompką. Jest całkowicie czarny i pachnie cudownie arbuzem i melonem. Już samo to sprawia, że mycie nim buzi jest bardzo przyjemne. Żel ma działanie detoksykujące, a jego formuła oparta na aktywnym węglu ma skutecznie oczyszczać skórę z toksyn, a także odblokowywać i zwężać pory i zapobiegać powstawaniu wyprysków.

Konsystencja żelu jest dość lekka, nie ścieka jednak z dłoni. Na jedno użycie potrzebuję dwóch pompek. Buzię zawsze myję dwa razy. Pieni się delikatnie i spłukuje bez problemu. Żel nie zawiera SLS-u.

Wiele kontrowersji przy tej serii budzi też to, czy rzeczywiście zawiera ona w swym składzie węgiel, czy jest on tam tylko z nazwy. Jeśli zerkniecie na składniki to jest wśród nich carbon black, czyli nic innego jak pigment o kolorze głębokiej czerni. Z drugiej strony podstawowym składnikiem pigmentu carbon black jest właśnie węgiel.

Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda

Jestem już trochę za stara żeby wierzyć w to, że żel który jest na mojej twarzy przez kilka sekund wyleczy mi trądzik, albo zwęży pory. Czego więc oczekuję od żelu do mycia twarzy. Przede wszystkim żeby nie szkodził, a poza tym żeby dobrze oczyszczał i odświeżał skórę.

Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda naprawdę dał radę. Nie dość, że fajny to jeszcze dobrze myje i oczyszcza skórę, odświeża ją i pozostawia lekko matową. Czy wpływa jakoś na niedoskonałości i pory ? Na moje raczej nie, ale tak jak mówiłam nie oczekuję tego od żelu do mycia twarzy.

Oczyszczający żel węglowy do mycia twarzy Bielenda

Co jednak dla mnie najważniejsze żel nie podrażnia, nie powoduje uczucia ściągnięcia i nie wysusza mojej skóry. Bardzo się z nim polubiłam i ciekawa jestem innych produktów z tej linii.

Dajcie koniecznie znać czy używaliście innych produktów z tej serii, a może coś szczególnie Wam się spodobało i możecie mi polecić?