Świąteczny manicure Semilac 085 i 144 + trick jak uzyskać mat bez matowego topu :)

świąteczny manicure semilac

W końcu nadeszła chwila, kiedy moje paznokcie odżyły, odrosły i wzmocniły się na tyle, że mogę znowu wrócić do hybryd. Ogromnie mnie to ucieszyło, bo to jednak niesamowity komfort i wygoda. Tym razem zdecydowałam się na niebieskości i błysk, bo te kolory kojarzą mi się z zimą i Królowa Śniegu. Jak oceńcie sami, ja jestem bardzo zadowolona.

Zacznijmy od tego, że tak naprawdę to wcale nie umówiłam się na manicure, tylko parafinę na dłonie, które w okresie zimy, są przesuszone. Jednak im było bliżej do spotkania z Asią, tym bardziej chodziły mi po głowie hybrydy.

Od hybrydowego manicure odpoczywałam przez 5 miesięcy i w tym czasie moje paznokcie znowu wróciły do formy. Zastanawiałam się też nad tym, dlaczego niszczą mi się po hybrydach i mam podejrzenia, że to przez aceton.  Następnym razem, zamiast więc odmaczać lakier, będziemy go ściągać specjalną polerką. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

Wracając do samego manicure, Asia w swojej kolekcji ma mnóstwo nowości, ale postawiłyśmy na coś sprawdzanego, co na moich paznokciach trzyma się bardzo długo, czyli lakiery Semilac.

świąteczny manicure semilac

Do zdobienia została także wykorzystana srebrna farbka UV oraz żel UV sugar effect.

Tak jak wspominałam, zdecydowałam się na niebieskości i tutaj najbardziej spodobał mi się Semilac Deep Ocean nr 085. Kolor jest wyrazisty i głęboki, a zatopione w nim błyszczące drobinki, zdecydowanie podnoszą jego atrakcyjność. Do tego koloru świetnie pasuje nr 144 Diamond Ring, czyli mocno mieniące się srebro. Ten kolor już kiedyś nosiłam na wszystkim paznokciach i bardzo dobrze się w nim czułam. Jeśli więc chcecie go sobie obejrzeć dokładnie, rzućcie okiem na wpis:

Semilac Diamond Ring- propozycja weselnego manicure dla odważnych

świąteczny manicure semilac

Tutaj mamy już lakier, ale jeszcze zastanawiamy się nad zdobieniem. Wygrała kokardka, która dla urozmaicenia została zrobiona na matowym tle.

Jeśli podoba Wam się matowy efekt na paznokciach, to Asia zdradziła mi fajny trick, dzięki któremu go uzyskacie. Jest lepszy niż matowy top i trzyma się znacznie lepiej i dłużej. Otóż aby taki błyszczący lakier zmienić w matowy, wystarczy go delikatnie spolerować, specjalną polerką.  Taką jak na zdjęciu, zwróćcie koniecznie uwagę na oznaczenie:

świąteczny manicure semilac

Mam nadzieję, że dobrze widzicie jak pięknie to wyszło. Na koniec jeszcze kokarda na matowym tle i manicure Królowej Śniegu gotowy. W całości prezentuje się tak:

świąteczny manicure semilacświąteczny manicure semilac świąteczny manicure semilac

Jak Wam się podoba taki manicure? Jakie kolory nosicie w okresie świątecznym? Bardzo też jestem ciekawa jak ściągacie hybrydy? Acetonem, czy polerką?