Atoperal Baby Emulsja do ciała nie tylko dla dzieci ;).


Warning: PHP Startup: Parameter must be an array or an object that implements Countable in /glowlifestyle/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /glowlifestyle/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie po krótkiej świątecznej przerwie, mam nadzieją, że nie objedliście się tak strasznie jak ja. Jeśli tak to zawsze możecie przejść razem ze mną na dietę ;), albo tak jak ja znowu zacząć biegać :).
Emulsję Atoperal Baby poleciała nam pani doktor, kiedy moje dzieci miały problemy z przesuszoną skórą, ale nie byłabym oczywiście sobą, gdybym też jej nie spróbowała.
 

Co obiecuje producent:
Skład:
Moja opinia:
Emulsję otrzymujemy w sporej tupie z miękkiego plastiku. Możemy ją postawić na zakrętce, która jest zamykana na zatrzask. Zamykanie na szczęście działa sprawnie, nie zacina się i łatwo otwiera i zamyka.
Emulsja ma biały kolor, ale nie bieli skóry. Konsystencję ma niby tłustawą, ale dość lekką. Wchłania się szybko i nie pozostawia tłustej warstwy. Nie ma jakiegoś specjalnego zapachu,  trochę taki apteczny, a trochę jak kosmetyki dla niemowląt.
U dzieci sprawdziła się świetnie, kiedy w zimne dni miały mocno przesuszoną skórę. Do tego stopnia, że robiły się na niej takie czerwone suche place, albo drobne krostki. W tych miejscach skóra swędziała i bolała. Smarowaliśmy je raz, a czasem dwa razy dziennie i w szybkim tempie wszystko ładnie schodziło. Czerwone place bladły i znikały, a skóra nie była już taka przesuszona, tylko ładnie nawilżona i gładka. Atoperal Baby fajnie łagodził także swędzenie skóry wywołane przesuszeniem i alergią. U siebie stosowałam emulsję na suchą skórę nóg, mam z tym problem szczególnie na łydkach i także byłam bardzo zadowolona z efektów. Skóra szybko się regenerowała. Była natłuszczona, gładka i elastyczna. Emulsję łatwo rozsmarować i szybko wsiąka w skórę, tak że od razu można założyć ubranie. U nas okazała się niezastąpiona w zimie, ale coś mi się wydaje, że w lecie też nieraz nam się przyda. Zawiera d-pandtenol, z którym moja skóra bardzo się lubi i olej makadamia, więc myślę że będzie się świetnie nadawała do łagodzenia podrażnień także w ciepłe dni.. Do kompletu można było dokupić jeszcze piankę do mycia i emulsję do kąpieli, ale u nas wystarczyła sama emulsja do smarowania.
Podsumowując emulsja Atoperal Baby świetnie sprawdza się nawet przy skórze alergicznej, mocno przesuszonej i szorstkiej. Łagodzi stany zapalne skóry, delikatnie ją nawilża i natłuszcza, sprawia że staje się gładka i elastyczna. Jeśli Wy albo Wasze maluchy mają problemy z suchą swędzącą skórą, wypróbujcie ją koniecznie.
A jak Wy radzicie sobie w takich sytuacjach ? Jakich kosmetyków używacie, żeby ratować podrażniona i suchą skórę?